Tworzenie nazw

No Comments

Dobra, trafna nazwa jest dla firmy niczym najlepsza wizytówka. Odgrywa ważną rolę w budowie pozytywnego wizerunku i to ona w dużej mierze przyczynia się do kreowania świadomości marki. O czym zatem należy pamiętać przy tworzeniu jej?

W praktyce tworzenie nazw firm nie jest wcale takie proste, na jakie wygląda. Aby nazwa spełniła swoje zadanie, musi spełniać kilka warunków, o których można przeczytać m.in. tu: http://www.sofista.com.pl/site,Copywriting,Naming.html. Powinna być nade wszystko adekwatna do profilu działalności firmy, a nie funkcjonować w oderwaniu od rzeczywistości. Często popełniany błąd polega na dobieraniu nazwy w taki sposób, że w żaden sposób nie da się jej skojarzyć z tym, czym firma się zajmuje.

Inne aspekty związane z namingiem są omówione m.in. tu: http://galapagosinteractive.pl/tworzenie-nazw/. Niejednokrotnie tworzenie nazwy przysparza niemałych kłopotów. Z czego one wynikają? Jak się często okazuje, wyzwaniem jest stworzenie nazwy prostej, łatwej do zapamiętania i wywołującej pozytywne skojarzenia. Nietrudno zatem popełnić błędy, które później niestety negatywnie rzutują na wizerunek firmy. Pracując nad nazwą, trzeba od razu wymyślić kilka wariantów. Może się bowiem okazać, że taka domena internetowa jest już zajęta – nazwa firmy i domena powinny być jednakowe.

Categories: Bez kategorii Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *