Transport adr

No Comments

Świadczenie usług z zakresu transportu różnego rodzaju towarów odbywa się w oparciu o ściśle określone zasady. Dotyczy to w szczególności kwestii związanych z transportem ADR, gdzie sprostanie rygorystycznym wymogom nabiera ogromnego znaczenia.

Firmy transportowe takie jak np. http://ekspo-trans.pl/ mające w swej ofercie wspomniane usługi muszą przestrzegać postanowień europejskiej umowy ADR regulującej zasady organizowania przewozu materiałów niebezpiecznych. Wiele interesujących i przydatnych informacji na ten temat można znaleźć m.in. tutaj: http://egamp.pl/transport-adr/.

Przy przewozie materiałów niebezpiecznych trzeba mieć baczenie na kilka spraw. Po pierwsze – samochody przystosowane do tego rodzaju transportu to podstawa. Po drugie – od kierowców są wymagane stosowne uprawnienia. Zdobyć je można poprzez uczestnictwo w specjalnych kursach. Po trzecie – należy stosować się do wytycznych odnośnie załadunku i rozładunku niebezpiecznych materiałów. Transport należy odpowiednio oznakować.

 

Categories: Bez kategorii Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *