Przedsądowe wezwanie do zapłaty

No Comments

Zachowanie płynności finansowej jest jednym z najważniejszych aspektów funkcjonowania każdej firmy. Niejednokrotnie w obszarze tym pojawiają się często trudności wynikające z nieterminowego opłacania faktur przez klientów.

Problem z zaległymi należnościami ma w Polsce mnóstwo firm. Upomnienia telefoniczne czy wysyłane mailem nie zawsze okazują się skuteczne, o czym mowa jest m.in. w tekście http://sciagnijdlug.waw.pl/przedsadowe-wezwanie-do-zaplaty/. Co w takiej sytuacji może zrobić przedsiębiorca? Najlepszym sposobem na dłużników często okazuje się wysłanie przesądowego wezwania do zapłaty.

O różnych aspektach związanych z tym zagadnieniem można przeczytać m.in. tutaj: http://aniolyfilantropi.pl/przedsadowe-wezwanie-do-zaplaty/. Przesądowe wezwanie do zapłaty ma za zadanie nadanie wierzytelności cech wierzytelności wymagalnej, co z kolei daje podstawę do skierowania sprawy do sądu. Tego typu pismo wysłane dłużnikowi musi posiadać odpowiednią formę i treść. Niezwykle istotne jest zamieszczenie w nim pewnym wymaganych elementów takich jak m.in. określenie żądań czy zagrożenie sądem. Bezwzględnie też trzeba zadbać o to, by wezwanie zostało skutecznie doręczone – w tym momencie najlepszym wariantem jest wysłanie go listem poleconym, ponieważ adresat musi potwierdzić odbiór. Dłużnikowi przysługuje prawo do odwołania się od wezwania.

Categories: Bez kategorii Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *