Donos do urzędu skarbowego

No Comments

Donos do skarbówki – pisać czy nie? Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie i zastanowić się nad tym czy gra jest warta świeczki, czy niekoniecznie. Sporo osób decyduje się na ten krok, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba donos kierowanych do urzędów skarbowych.

Tematyce donosów poświęconych jest m.in. wiele stron w internecie, np. ta: http://donosimy.waw.pl/. Pod parona względami donos do skarbówki przypomina np. donos do zus czy donos do pip. Chodzi w tym momencie o motywację – nie zawsze autorzy kierują się racjonalnymi przesłankami, niejednokrotnie chcą po prostu zrobić komuś na złość. W artykułach takich jak np. ten: http://egamp.pl/donos-do-urzedu-skarbowego/, kwestia skarg do skarbówki jest dokładnie omówiona.

Pisząc donos do us, trzeba mieć kilka kwestii na względzie. Z punktu widzenia urzędników najważniejsze są dwie sprawy. Po pierwsze – skarga ma zawierać wyłącznie sprawdzone fakty. Dobrze jest, jeśli są one poparte dowodami – w tej roli sprawdzają się np. zeznania świadków czy zdjęcia. Po drugie – donos powinien być podpisany. Rzadko się zdarza, by pracownicy urzędów skarbowych zajmowali się anonimami. Autor może być spokojny o bezpieczeństwo swoich danych – wystarczy jedynie zastrzec, by ich nie ujawniać. Poza tym mile wdziane są pisma w miarę krótkie i napisane zrozumiałym językiem.

Categories: Bez kategorii Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *