Bejeweled Blitz

No Comments

Użytkownicy Facebooka kochają gry, dlatego też są one jednymi z najbardziej popularnych aplikacji tworzonych na potrzeby tego portalu społecznościowego. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie – rozczarowani z pewnością nie będą również i wielbiciele gier logicznych.

Bejeweled Blitz to doskonały przykład logicznej gry, w którą można grać na Facebooku. Nie jest to generalnie nowość, ponieważ produkcja ta jest świetnie znana z wcześniejszych odsłon, a stoi za nią firma PopCap Games. W Bejeweled Blitz na Facebooka zostały zatem rozwinięte dotychczasowe pomysły. Gracz ma pozornie proste zadanie do wykonania. Na planszy wyświetlają się klejnoty mieniące się rozmaitymi barwami i trzeba je do siebie dopasować pod względem kolorystycznym. Czas jest ograniczony – 60 sekund na jedną rozgrywkę. Należy więc wykazać się naprawdę niezłym refleksem i sprytem, wykorzystując do tego posiadane bonusy oraz dostępne w grze opcje. Niezwykle przydatne okazują się tu monety zbierane w trakcie rozgrywek – kupuje się za nie specjalne modyfikatory, dzięki którym można wpływać na kształt i przebieg trzech następnych rozgrywek.

Gracz ma do swojej dyspozycji szereg pomocnych dodatków, żeby wspomnieć chociażby o statystykach oraz o rankingach. W ten sposób może na bieżąco sprawdzać swoje rezultaty. Grafika Bejeweled Blitz nie należy do nazbyt rozbudowanych – jest przyjemna dla oka i zawiera w sobie elementy 2D oraz 3D. Duży nacisk położono głównie na jej funkcjonalność i intuicyjność obsługi.

Categories: Bez kategorii Tags: Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *